Kiedy fotel kosmetyczny staje się tronem 0
Kiedy fotel kosmetyczny staje się tronem

4 dodatkowe funkcje, dzięki którym fotel kosmetyczny staje się tronem

Właściciele i pracownicy usług zwykli mawiać „Klient nasz pan” i na każdym kroku próbują wprowadzić tę dewizę w życie. W praktyce oznacza to, że swoje zakłady pracy, takich jak choćby salony kosmetyczne, wyposażają w jak najlepszy sprzęt. Kupują meble i akcesoria, które są nie tylko funkcjonalne dla nich jako wykonujących usługę, ale również – a może przede wszystkim – dla klientów. Producenci mebli prześcigają się w nowych pomysłach i wypuszczają na rynek coraz bardziej zaawansowane modele. Jednym ze stale ulepszanych mebli jest fotel kosmetyczny. O jakie funkcje został wzbogacony?

Solidna podstawa

Zanim zaczniemy rozważania nad funkcjami, które czynią fotel kosmetyczny przykładem zaawansowanej technologii, warto pomyśleć o tym, jakie podstawowe kryteria powinien spełniać. Fotel kosmetyczny, jak zresztą każdy fotel, po pierwsze musi cechować wygoda. Składają się na nią odpowiednie wymiary siedziska, a także materiał obicia i wypełnienia. Oprócz tego, że obicie fotela musi być przyjemne w dotyku dla klienta, musi być też łatwe w utrzymaniu dla pracownika salonu. Fotele z zamontowanymi podłokietnikami i zagłówkiem są oceniane jako bardziej wygodne niż te, które tych elementów nie posiadają.

Regulacja na każdym poziomie

Pierwszą funkcją dodatkową, którą jeszcze niedawno oglądaliśmy w nielicznych modelach, a która dzisiaj staje się normą, jest regulacja poszczególnych segmentów fotela. Najbardziej zaawansowane modele posiadają możliwość samodzielnej regulacji aż czterech płaszczyzn fotela. Dzięki takiej opcji można osobno sterować oparciem fotela lub jego podnóżkiem, dowolnie dostosowując położenie klienta do wykonywanego zabiegu. Takie rozwiązanie daje pełną swobodę pracy kosmetyczki i bardzo dużą wygodę klientowi.

Podgrzewanie

Kolejną wartą wspomnienia funkcją, wciąż jeszcze rzadko spotykaną w wyposażeniu foteli kosmetycznych, jest możliwość ich podgrzewania. Ciepły fotel na pewno pomoże się zrelaksować klientowi podczas zabiegu i uprzyjemni mu czas spędzony w salonie. Funkcję tę klienci doceniają szczególnie o tej porze roku, kiedy temperatura na zewnątrz wcale nie rozpieszcza. Podgrzewane siedzisko fotela staje się więc kolejnym powodem, dla którego warto wracać do salonu piękności.

Oświetlenie

Dodatkowe oświetlenie podstawy fotela to rzecz – wydawać by się mogło – zbędna. Jednakże zarówno pracownicy, jak i klienci przychodzący do salonu piękności chcą otaczać się pięknem. Podświetlenie w kolorze dobranym do wystroju wnętrza salonu nada mu charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. Nie wspominając już o możliwości uniknięcia przykrych wypadków – nie sposób uderzyć się nogą o podstawę fotela, która jest wyraźnie podświetlona.

Prosta obsługa

Wszystkie powyższe funkcje zdałyby się na nic, gdyby nie można było nimi łatwo sterować. Jest to możliwe dzięki pilotowi dołączonemu do każdego nowoczesnego fotela. Zaledwie jednym kliknięciem można bez wysiłku całkowicie zmienić pozycję fotela. Każda taka zmiana jest płynna i nie oddziałuje negatywnie na komfort siedzącego w fotelu klienta. Sterowanie pilotem jest ponadto intuicyjne – każdy może się tego szybko nauczyć.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl