Jak stworzyć wyjątkowy salon fryzjerski 0
Jak stworzyć wyjątkowy salon fryzjerski

Jeżeli chcemy stworzyć salon, do którego z chęcią będą wracać klienci, to musimy zadbać o kilka ważnych aspektów. Jest to między innymi odpowiedni sprzęt fryzjerski, ale nie tylko. W tym artykule podpowiadamy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, podczas tworzenia własnego salonu fryzjerskiego.

czytaj całość »
Maszynka do włosów – jak wybrać najlepszą? 0
Maszynka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Ze względu na ostatnie wydarzenia, które uniemożliwiły nam częste wizyty w salonach fryzjerskich,  szybko rosnące włosy i zarost dały się we znaki i wielu z nas musiało się sprawdzić w roli samozwańczych fryzjerów-amatorów, a może nawet barberów. I właśnie to nas skłoniło do przygotowania artykułu na temat maszynek do włosów. Jak wybrać najlepszą? Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb, a konkretnych podpowiedzi szukajcie w tym artykule.

czytaj całość »
Otwarcie salonu fryzjerskiego – co należy wiedzieć 0
Otwarcie salonu fryzjerskiego – co należy wiedzieć

Z roku na rok popularność salonów fryzjerskich rośnie. Dzieje się tak, ponieważ klienci oprócz dużej świadomości oraz chęci do dbania o siebie, lubią po prostu w salonie się zrelaksować. Jeżeli zastanawiacie się nad otwarciem albo planujecie je już wkrótce, koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem. Znajdują się tu wszystkie informacje, które należy wiedzieć przed otwarciem salonu.

czytaj całość »
Jak wybrać profesjonalny grzebień do włosów? 0
Jak wybrać profesjonalny grzebień do włosów?

Aby cieszyć się dobrze ułożoną fryzura oraz dobrą kondycją naszych włosów, musimy o nie odpowiednio dbać. Należy zatem korzystać z dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji, ale nie możemy również zapominać o tym, jak ważny jest dobór odpowiedniego grzebienia do włosów. Przyjęło się, że grzebień jest dedykowany dla panów, jednakże jest on niezbędny również paniom, zwłaszcza tym które posiadają kręcone włosy. Przyda się również do domowej koloryzacji włosów. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Wszystkie wskazówki znajdziecie poniżej.

czytaj całość »
Salon fryzjerski a środki bezpieczeństwa 0
Salon fryzjerski a środki bezpieczeństwa

Higiena na najwyższym poziomie w salonach fryzjerskich jest kluczową kwestią w kontekście naszego bezpieczeństwa oraz klientów korzystających z naszych usług. Powinniśmy zatem zrobić wszystko, aby zadbać o ich pewność i zaufanie względem całego personelu. Jakie środki dezynfekujące należy wybierać do czyszczenia sprzętu fryzjerskiego? Jak chronić siebie i swoich klientów przed przenoszeniem bakterii i innych drobnoustrojów? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

czytaj całość »
Najważniejsze narzędzia i akcesoria fryzjerskie niezbędne w każdym salonie 0
Najważniejsze narzędzia i akcesoria fryzjerskie niezbędne w każdym salonie

Takie doświadczenia jak ściekająca woda po szyi, czy ubraniu w trakcie mycia, kłujące resztki włosów, które dostały się za kołnierz, fryzjerzy za wszelką cenę chcą uniknąć u swoich klientów, ponieważ to one między innymi decydują, czy dana osoba wróci do naszego salonu. W każdym profesjonalnym gabinecie fryzjerskim jest zawsze czysto, a styliści dbają o jak najwyższy komfort klientów. Aby żadne negatywne doświadczenia ich nie spotkały, potrzebne są akcesoria i narzędzia fryzjerskie. Które są niezbędne? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

czytaj całość »
Jak urządzić stanowisko barberskie? 0
Jak urządzić stanowisko barberskie?

Niezależnie od tego, czy chcemy wyodrębnić osobne stanowisko barberskie w tradycyjnym salonie fryzjerskim, czy też urządzić cały barber shop, musimy wiedzieć, że na stanowisko barberskie składają się w zasadzie dwa elementy – fotel barbeski oraz konsoleta z umywalką. Na co zwracać uwagę podczas ich kupna? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

czytaj całość »
Suszarka do włosów – na co zwrócić uwagę podczas wyboru 0
Suszarka do włosów – na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Proces suszenia włosów kojarzy nam się głównie z ich niszczeniem i puszeniem. Jednak w związku z dzisiejszym rozwojem technologicznym, możemy spokojnie powiedzieć, że czasy, w których włosy się niszczą podczas suszenia, odchodzą do lamusa. Wystarczy wybrać odpowiednią suszarkę, która jest przeznaczona do użytku domowego, ale jednocześnie wzorowana na sprzęcie dla profesjonalistów, czyli fryzjerów i stylistów. Jaką więc suszarkę do włosów wybrać? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

czytaj całość »
Infrazon do salonu fryzjerskiego – jak wybrać najlepszy? 0
Infrazon do salonu fryzjerskiego – jak wybrać najlepszy?

Infrazony fryzjerskie, które również są znane pod nazwą klimazonów, są profesjonalnym sprzętem, który znajdziemy w każdym salonie fryzjerskim. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom i klientkom wyjątkową stylizację oraz poprawę kondycji ich włosów. Jak zatem wybrać najlepszy infrazon do naszego salonu? Wskazówki znajdziecie poniżej.

czytaj całość »
Akcesoria fryzjerskie, które ułatwią prace każdemu styliście 0
Akcesoria fryzjerskie, które ułatwią prace każdemu styliście

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest nie lada wyzwaniem. Po pierwsze sprzęt w naszym lokalu musi być wysokiej jakości ze względu na wydajność i bezpieczeństwo zarówno wszystkich pracowników, jak i klientów. Inną kwestią jest funkcjonalność konkretnych akcesoriów, które ułatwiają codzienną pracę stylistom oraz sprawiają, że ich praca jest jeszcze bardziej precyzyjna i zgodna z oczekiwaniami klientów. Jakie akcesoria fryzjerskie muszą się znaleźć w Waszym salonie? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

czytaj całość »
Aranżacja salonu fryzjerskiego – jak wybrać odpowiednie kolory 0
Aranżacja salonu fryzjerskiego – jak wybrać odpowiednie kolory

Aranżacja salonu fryzjerskiego w sposób, który będzie przyciągał klientów, jest zadaniem wyjątkowo trudnym. Z jednej strony można przedobrzyć, starając się za bardzo, a z drugiej można zapomnieć o kluczowych zasadach doboru koloru i sprawić, że nasz lokal będzie po prostu nudny, a klienci nie będą się w nim dobrze czuli. Jakich kolorów zatem warto używać w trakcie aranżacji salonu fryzjerskiego?

czytaj całość »
Salon fryzjerski przyjazny dzieciom - jak go stworzyć 0
Salon fryzjerski przyjazny dzieciom - jak go stworzyć

W dzisiejszych czasach opieka nad dziećmi nie ogranicza się wyłącznie do troski o nie, chcemy zapewnić naszym maluchom jak najlepsze dzieciństwo, bogate we wszelkiego rodzaju atrakcje i pozytywne doświadczenia. Jednym z nich może być wizyta u fryzjera, mimo tego, że dziecko wcale nie musi być głównym klientem, jednak musi się ono dobrze czuć w salonie, tak aby opiekun również czerpał przyjemność z całej wizyty. Jak stworzyć salon fryzjerski przyjazny dzieciom? Odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

czytaj całość »
Salon kosmetyczny - jak urządzić schludne i modne miejsce 0
Salon kosmetyczny - jak urządzić schludne i modne miejsce

Otworzenie swojego salonu kosmetycznego jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych właścicieli. Aby zyskać sobie przychylność klientów, oprócz profesjonalnej załogi, powinniśmy zadbać o to, aby miejsce, w którym świadczone są usługi, było wyjątkowo urządzone. Walory estetyczne każdego salonu wpływają na pozytywny jego odbiór, co z kolei sprawia, że klienci chętniej wracają tam, gdzie czuli się komfortowo i mogli doświadczyć przyjemnych doznań. Jak zatem urządzić schludny i modny salon? Oto kilka naszych porad.

czytaj całość »
Jak dbać o kręcone włosy – poradnik 0
Jak dbać o kręcone włosy – poradnik

Wiele z nas nie jest zadowolona ze swoich włosów. Często chcemy mieć to, co jest dla nas w pewnie sposób nieosiągalne. Kobiety o prostych włosach marzą o bujnych lokach i na odwrót. Jednak szczęśliwe (bądź nie) posiadaczki włosów kręconych muszą się sporo natrudzić, aby ich włosy przypominały idealne, sprężyste spirale, które możemy oglądać u wielu celebrytek. Jak zatem o nie dbać? Poniżej znajdziecie kilka naszych porad.

czytaj całość »
Sposoby na zagęszczanie włosów 0
Sposoby na zagęszczanie włosów

Problemy z wypadającymi włosami są dosyć powszechne. Często ich stan jest spowodowany nieodpowiednią pielęgnacją lub jej brakiem. Czasami łamliwe, cienkie i wypadające włosy są uwarunkowane genetycznie, jednak to nie znaczy, że nie możemy walczyć o ich zgęszczenie. Oto kilka naszych sposobów.

czytaj całość »
Jak działa sauna na włosy i dlaczego warto z niej korzystać? 0
Jak działa sauna na włosy i dlaczego warto z niej korzystać?

W salonach fryzjerskich największą popularnością cieszą się takie usługi jak strzyżenie, czy farbowanie włosów. Jednak nie możemy zapominać o ich pielęgnacji. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym możemy się cieszyć nie tylko pięknymi włosami, ale też zdrowymi, odżywionymi. Jednym z takich zabiegów jest sauna na włosy. Na czym polega i jakie nam daje korzyści? Wszystkiego dowiecie się z lektury tego artykułu.

czytaj całość »
Keratynowe prostowanie – wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu 0
Keratynowe prostowanie – wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu

Keratynowe prostowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich ostatnich kilku lat i – na razie – nie zapowiada się, żeby sytuacja ta uległa zmianie. Włosy po nim są jedwabiście gładkie, proste i niewymagające codziennego układania. Jednak zanim zdecydujesz się na wizytę u fryzjera, przeczytaj nasz wpis i poznaj najważniejsze fakty dotyczące keratynowego prostowania.

czytaj całość »
Kosmetyki do brody – jakie wybrać? 0
Kosmetyki do brody – jakie wybrać?

Aktualnie bardzo popularne wśród mężczyzn jest noszenie brody, dla wielu z nas jej odpowiednia pielęgnacja stanowi nie lada wyzwanie. Oczywiście wizyty u barbera są jak najbardziej wskazane, ale niewystarczające, aby posiadać stylową, miękką i zadbaną brodę, ponieważ to jej codzienna pielęgnacja jest podstawą. Jakie zatem kosmetyki do brody powinny się znaleźć w naszym posiadaniu i jakie efekty możemy dzięki nim uzyskać? Oto nasze propozycje.

czytaj całość »
Najlepsze zabiegi kosmetyczne na włosy, które warto wykonać w salonie fryzjerskim 0
Najlepsze zabiegi kosNajlepsze zabiegi kosmetyczne na włosy, które warto wykonać w salonie fryzjerskim metyczne na włosy, które warto wykonać w salonie fryzjerskim

Na co dzień dbamy o nasze włosy poprzez stosowanie domowych sposobów lub specjalistycznych kosmetyków. Korzystanie z nich ma się przyczynić do polepszenia stanu naszych włosów, nawilżenia ich, czy zregenerowania. Jednak, aby zapewnić im spektakularny efekt, powinniśmy się udać do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Pracujący tam specjaliści powinni potrafić dobrać odpowiedni zabieg kosmetyczny do typu i stanu naszych włosów, tak aby ich przy okazji nie zniszczyć. Które z zabiegów są najlepsze? Tego dowiecie się, czytając nasz artykuł.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl