Czego nie może zabraknąć w salonie barberskim? 0
Czego nie może zabraknąć w salonie barberskim?

Pierwsze wrażenie

Porządek i panujący klimat kształtują pierwszą ocenę w oczach klienta. Elegancko ubrany personel, czyste, zadbane wnętrza i elementy wystroju to niezmiernie istotne detale, które zostaną zauważone jeszcze przed skorzystaniem z usługi. Zwróć uwagę na atmosferę i sposób urządzenia wnętrza!

Klimat

W salonie barberskim powinien panować nastrój, którego oczekują klienci. Jak stworzyć męski klimat? Przede wszystkim, pamiętaj, po co mężczyźni tu przychodzą – chcą o siebie zadbać, zapewniając sobie odpowiednią pielęgnację. Jednak, jednocześnie wiedzą, że taka wizyta to coś więcej – spraw, aby mogli spędzić czas jak dżentelmeni!

Personel

Sposób zachowania, ubiór i wygląd – możesz wprowadzić obowiązujący dress code i sprecyzować reguły postępowania na każdym etapie. To pracownicy, mający bezpośredni kontakt z klientem, odpowiadają za jakość usługi!

Wnętrze

Sposób aranżacji powinien być przemyślany i dopasowany do wielkości lokalu. Urządź wnętrze prosto, ale wyrafinowanie. Aby klient czuł się komfortowo, w salonie barberskim powinien zostać zastosowany podział na 3 strefy:

 • Recepcja – czyli miejsce, gdzie odbywają się formalności.
 • Poczekalnia, to czas na relaks – to tu czekając, można poczytać, porozmawiać z innymi klientami, popijając kawę lub cokolwiek innego, znajdującego się w ofercie.
 • Miejsce pracy, w którym narzędzia idą w ruch. Istotne jest rozmieszczenie stanowisk pracy, gwarantujące swobodę ruchów i odpowiednią ilość przestrzeni.

Najlepiej sprawdzą się tutaj style industrialny lub retro – ciemne i stonowane barwy, klasyczne i solidne meble nadadzą wnętrzu charakteru, elegancji i szyku. Warto dopełnić wystrój wieszając na ścianach czarno-białe zdjęcia lub obrazy. Możesz zaoferować swoim klientom mocniejsze napoje – unoszący się w powietrzu zapach whisky stworzy wyjątkowy, męski klimat.

Wyposażenie barbershopu

Czyli sposób na uzupełnienie klimatu!

Profesjonalne i solidne meble

Ich zadaniem jest ułatwienie pracy barbera oraz zagwarantowanie komfortu i zadowolenia klienta. Meble fryzjerskie, znajdujące się w salonie barberskim powinny być funkcjonalne i szykowne.

Należy odpowiednio wyposażyć poszczególne strefy:

W recepcji powinna znajdować się estetyczna lada, przy której klient załatwi wszystkie formalności. Zwykłą poczekalnię warto przeobrazić w prawdziwą strefę relaksu – wygodne miejsca do siedzenia, stolik, na którym umieszczone będą czasopisma do poczytania. W miejscu pracy musi znajdować się stabilny, wygodny, regulowany fotel z zagłówkiem, wyposażony w pompę hydrauliczną i podnóżek. Nie może tutaj zabraknąć dobrego oświetlenia i dużych luster. Wstaw też konsoletę z szufladami i półkami do przetrzymywania narzędzi i kosmetyków oraz pomocnik fryzjerski, na którym znajdą się niezbędne akcesoria. Nie może również zabraknąć myjni fryzjerskiej.

Stawiaj na jakość, design i funkcjonalność!

Sprzęt barberski

Używane narzędzia powinny być profesjonalne – trwałe, jakościowe i systematycznie czyszczone. Niezawodne sprzęty pozwolą osiągnąć spektakularne i zadawalające efekty! Niezbędnik barbera to:

 • Grzebień
 • Szczotki i pędzle
 • Nożyczki i golarka
 • Maszynka do strzyżenia z mocnym ostrzem i wymiennymi nakładami. Dostępnych jest wiele opcji, np. maszynka z laserem ułatwi dokładne modelowanie kształtu brody
 • Trymery powinny być ostre i precyzyjne – to one odpowiadają za detale
 • Brzytwy
 • Suszarka
 • Prostownica

Akcesoria fryzjerskie

Wysokiej jakości kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji – liczą się skład, działanie, zapach i wygląd opakowania. Wyposaż się w kremy, olejki, żele i eliksiry zmiękczające.

Dodatki

Czego jeszcze nie może zabraknąć w salonie barberskim? Fartuchy barberskie, kołnierzyk, peleryny, spryskiwacze i chyba najważniejszy element – barber pole! Jest to obrotowy, biało-czerwono-niebieski, podświetlany plafon – charakterystyczny znak barberingu, rozpoznawalny na całym świecie.

Na wizerunek barbershopu wpływa wiele czynników – klimat, sposób zachowania personelu, aranżacja wnętrza, stosowane sprzęty i meble. Wszystkie te elementy powinny tworzyć spójną całość, do której klient będzie chciał wracać!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl