Jak dbać o fotel fryzjerski w salonie 0
Jak dbać o fotel fryzjerski w salonie

Czyszczenie elementów metalowych i porcelanowych

Metalowe i porcelanowe elementy to najczęściej podstawa oraz boki fotela. Nie musisz co dzień ich szorować, natomiast choć raz lub dwa razy w tygodniu warto przetrzeć je wilgotną ścierką, aby zebrać kurz i włosy. Kilka razy w miesiącu warto oczyścić metalowe lub porcelanowe elementy płynami do czyszczenia łazienki, bądź mieszanką octu oraz soku z cytryny i wody. Sprawi to, że będą one lśniące, a kurz i włosy nie będą się do nich przyczepiać. Takie działanie sprawi, że fotel będzie dłużej nam służył, gdyż produkty te dobrze go konserwują.

Gdy części te zaczynają rdzewieć, warto potraktować je colą lub preparatem odrdzewiającym. Zwykle wtedy trzeba odstawić fotel na jakiś czas, aby składniki zaczęły działać.

Czyszczenie elementów ze skóry i innych materiałów

Jeśli używany przez Ciebie fotel fryzjerski jest pokryty skórą lub skajem, warto zakupić odpowiednie preparaty do jego czyszczenia. W przypadku tych tkanin warto delikatnie czyścić je codziennie, a także delikatnie przecierać w przerwie między jednym klientem a drugim. Jest to ważne, ponieważ włosy oraz kosmetyki wnikają w materiał, uszkadzając go. Nieodpowiednia pielęgnacja może prowadzić do odbarwień, wysuszania i pękania skóry i skaju.

Fotele wykonane z innych materiałów również pochłaniają włosy i kosmetyki. W przypadku naturalnych tkanin dobrym sposobem pielęgnacji jest odkurzanie. Taki zabieg sprawdza się na co dzień. Jest to bardzo łatwa czynność, zwłaszcza jeśli użyjesz wąskiej rurki, spłaszczonej na końcu. Raz na jakiś czas warto wyprać materiał z pomocą szmatki nasączonej płynem. Należy później pozostawić fotele do wyschnięcia.

Składniki preparatów myjących

W przypadku elementów skórzanych lub ze skaju ważne jest to, aby preparaty myjące zawierały składnik woskujący. Pozwala to na dodatkowe zabezpieczenie stosunkowo delikatnego materiału oraz odżywienie. Taki zabieg wzmacnia również kolor tkaniny i sprawia, że fotel dłużej wygląda jak nowy. Składniki woskujące to np. lanolina, oleje, terpentyna czy wosk. Możesz nimi zabezpieczać nawet szwy i załamania fotela.

Fotele fryzjerskie nie mogą być czyszczone zbyt agresywnymi środkami. Wystrzegaj się detergentów, które zawierają naftę, amoniak, alkohol i inne składniki żrące, a także wszelkich rozpuszczalników, które zawierają octany, cykloheksanon czy tetrahydrofuran. Nawet niewielka ilość tych składników może powodować blaknięcie i schnięcie powierzchni fotela.

Powierzchnia foteli fryzjerskich jest często niszczona przez jeansy, a także zamki i ozdoby umieszczone na spodniach. Jedynym sposobem, aby się przed tym zabezpieczyć, jest nałożenie poduszki lub ręcznika na fotel. Jest to szczególnie udany zabieg latem, gdy nie chcemy, aby nasze fotele pochłaniały pot.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl