Jak stworzyć wyjątkowy salon fryzjerski 0
Jak stworzyć wyjątkowy salon fryzjerski

Profesjonalny sprzęt fryzjerski

Podstawą dobrego salonu fryzjerskiego jest wyposażenie w wysokiej jakości sprzęt. To od niego między innymi zależy, jak dokładnie będą wykonane różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie. Nawet najbardziej utalentowanemu styliście nie uda się wykonać dobrze swojej pracy, jeśli nie będzie posiadał odpowiedniego sprzętu.

Profesjonalne narzędzia fryzjerskie charakteryzują się wysokiej jakości materiałami oraz dużą wytrzymałością, dzięki czemu raz kupiony sprzęt powinien nam starczyć na lata. Takie narzędzia również wpływają na to, jak postrzegają nas klienci – jeśli widzą oni logo rozpoznawalnej na całym świecie marki, to może skutkować większym zaufaniem do naszego salonu.

Meble fryzjerskie

Oprócz sprzętu, równie ważne są profesjonalne meble fryzjerskie, których nie może zabraknąć w żadnym salonie. Mimo tego, że są one stosunkowo drogie, to warto w nie zainwestować, ponieważ posiadają one wieloletnią gwarancję producenta oraz charakteryzują się niezawodnością. Dodatkowym atutem jest to, że prezentują się one wyjątkowo stylowo – niezależnie od tego, czy wybierzemy nowoczesne meble, czy te bardziej klasyczne.

Umiejętności stylisty

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, są umiejętności techniczne stylistów, pod których ręce oddają się klienci. Zaufanie do fryzjera pojawia się z czasem, jednak pierwsza wizyta jest kluczowa – jeśli efekt będzie dla klienta satysfakcjonujący, to możemy być pewni, że wróci on do naszego salonu lub poleci go swoim znajomym.

Dlatego oprócz naszych umiejętności fryzjerskich, niezbędna jest nam również komunikatywność na wysokim poziomie i umiejętność słuchania. Przed rozpoczęciem każdego zabiegu, należy przeprowadzić krótki wywiad z klientem, podczas którego upewniamy się, że dobrze zrozumieliśmy cel wizyty.

Higiena w salonie

Nie można również nie wspomnieć o tak ważnym punkcie, jakim jest higiena, zwłaszcza teraz w czasach koronawirusa. Jeśli klienci zauważą, nieuprzątnięte włosy po poprzedniej wizycie lub dostrzegą, że narzędzia, których używamy, są brudne czy nawet lekko zabrudzone, to możemy się spodziewać tego, że już do nas nie wrócą.

Przed wykonywaniem jakichkolwiek działań z włosami klienta, powinniśmy zdezynfekować nożyczki, grzebienie, szczotki, czy jakikolwiek sprzęt, którego będziemy używać. Oprócz tego, że zapewni to bezpieczeństwo nam i osobie, która właśnie przyszła na wizytę, dodatkowo może sprawić, że klienci będą darzyli nas większym zaufaniem.

Salon fryzjerski to nie tylko wysokiej jakości sprzęt, czy profesjonalne meble. Musimy zadbać również o dobór wykwalifikowanych stylistów, którzy posiadają wysoką kulturę osobistą oraz wyszkolić ich tak, aby dbali o, jak najwyższą higienę w salonie fryzjerskim, ponieważ wiąże się to z zaufaniem oraz bezpieczeństwem klientów.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl