Jak urządzić stanowisko barberskie? 0
Jak urządzić stanowisko barberskie?

Fotel barberski

Od zwykłego fotela fryzjerskiego różni się przede wszystkim większą stabilnością, możliwością regulacji zagłówka, rozłożeniem do pozycji półleżącej oraz obecnością podnóżka. Oczywiście nie jest wykluczone, że tradycyjny fotel fryzjerski będzie posiadał wszystkie te funkcje, jednak musimy również pamiętać o tym, że fotel barbeski wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale i wyjątkowym wyglądem, który przyciąga klientów. Idealnie sprawdzą się zatem meble, które mają coś w sobie ze stylu retro, przypominając pierwsze barber shopy. Dobrym wyborem będą meble z imitacji skóry i drewna.

Konsoleta z umywalką

Musimy pamiętać, że konsoleta na stanowisku barberskim powinna być wzbogacona o umywalkę. Podczas podejmowania decyzji zakupowej, warto kierować się tym, czy jest ona wyposażona w dobre oświetlenie, ponieważ od niego między innymi zależy precyzyjność barbera i jakość ścięcia. Dodatkowo warto pamiętać o naszych klientach i wybrać taką konsoletę, której umywalka będzie przystosowana także do mycia brody, ponieważ różni się ona od tradycyjnych odpowiedników.

Profesjonalne kosmetyki i akcesoria barberskie

Specjalistyczne kosmetyki muszą się znaleźć na naszym stanowisku barberskim. Spełniają one dwie funkcje – oczywiście tą podstawową, czyli pomoc w pielęgnacji włosów naszych klientów, ale nie możemy zapominać o ich wyjątkowym designie, który dodaje charakteru naszym wnętrzom. Dzięki nim nasi klienci będą czuli się zadbani, a dodatkowo będą postrzegali nasz salon jako wyjątkowo profesjonalny. Dodatkowo warto zainwestować w takie akcesoria, jak skórzane fartuchy, czy kołnierzyki barberskie, które dodają naszemu salonowi oraz temu konkretnemu stanowisku wyjątkowości.

Profesjonalny sprzęt barberski – trymer do brody i maszynka do włosów

Oczywiście żadne stanowisko barberskie nie obędzie się bez porządnego sprzętu. Najważniejszy jest trymer do brody oraz tradycyjna maszynka do włosów. Warto wspomnieć, że trymer posiada dwa, różne ostrza, które dbają o jak najlepsze podcięcie brody. Podczas wyboru maszynki należy pamiętać, aby sugerować się kilkoma parametrami, chociażby mocą silnika, rodzajem zasilenia, materiałem, z którego wykonana jest maszynka, czy trymer. Natomiast przy wyborze trymera najważniejsze będzie to, czy posiada ostrza, które są nierdzewne, odporne na zabrudzenia i proste w konserwacji.

Wyodrębnienie stanowiska barberskiego w naszym salonie nie musi być trudne. Wystarczy zadbać o porządny fotel barberski i konsoletę z umywalką, która jest dostosowana także do mycia brody. Dodatkowo nie można zapomnieć o profesjonalnym sprzęcie, czy kosmetykach do pielęgnacji męskich włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl