Jak wybrać profesjonalny grzebień do włosów? 0
Jak wybrać profesjonalny grzebień do włosów?

Grzebień – zwróć uwagę na materiał

Jedną z kluczowych informacji na temat grzebienia, jest  tworzywo, z którego został stworzony. Najczęściej spotkać można grzebienie plastikowe, które cieszą się popularnością głównie ze względu na swoją niską cenę. Innym rodzajem są te z tworzywa sztucznego, jednak nie polecamy ich osobom, które posiadają włosy elektryzujące się, ponieważ grzebienie z takich materiałów mogą nam tylko zaszkodzić.

Jednymi z bardziej popularnych grzebieni, które nadają się do każdego rodzaju włosów, są te wykonane z drewna, charakteryzuje je delikatność oraz wytrzymałość. Trochę rzadziej możemy spotkać grzebienie stalowe czy kauczukowe, które cechują się nadzwyczajną odpornością na uszkodzenia oraz nadają się do wszystkich rodzajów włosów.

Rozstawienie ząbków

Kolejną bardzo istotną kwestią są ząbki w naszym grzebieniu. Ich rozstawienie decyduje o tym, do czego to narzędzie możemy użyć. Otóż grzebień o wyjątkowo szerokim rozstawieniu ząbków służy do delikatnego i skutecznego rozczesywania, nawet najbardziej poplątanych włosów oraz do fal i loków. Natomiast grzebień o wąskim rozstawieniu ząbków sprawdzi się do stylizacji męskich fryzur oraz do ewentualnego tapirowania włosów. Nie można również zapomnieć o kształcie ząbków, który również ma znaczenie. Najlepszym wyborem będzie taki grzebień, który posiada lekko zaokrąglone końcówki, które są delikatne przede wszystkim dla skóry naszej głowy i jej nie podrażniają, a dodatkowo lepiej rozczesują nasze włosy.

Grzebienie – kształt i faktura

Kształtów grzebieni nie jesteśmy w stanie zliczyć, zależą one głównie od funkcji, którą mają spełniać. Jednak warto zaznaczyć, że te, które posiadają dodatkowy szpikulec, przedłużający rączkę będą idealnie, dla wszystkich, którzy często stylizują swoje włosy lub je farbują. Charakteryzują się one najczęściej małym rozstawieniem ząbków.

Natomiast te o szerokim rozstawieniu są automatycznie większe, dzięki czemu również bardzo poręczne. Jeżeli zaś mowa o fakturze grzebieni, to jest ona również bardzo istotna, ponieważ, aby nie wpływać negatywnie na strukturę włosów, nie haczyć ich niepotrzebnie, każde narzędzie, którym rozczesujemy włosy, czy je układamy, powinno mieć gładką powierzchnię.

Wybór grzebienia nie wydaje się trudną decyzją, a jednak jest wiele kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Po pierwsze warto się zastanowić, do czego to narzędzie ma nam służyć, ponieważ od tego w głównej mierze będzie zależeć nasza decyzja. Kolejną sprawą jest materiał oraz struktura grzebienia, warto zainwestować w drewniane, stalowe lub kauczukowe modele, które charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz poradzą sobie z każdym rodzajem włosów, nie uszkadzając ich.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl