Najważniejsze narzędzia i akcesoria fryzjerskie niezbędne w każdym salonie 0
Najważniejsze narzędzia i akcesoria fryzjerskie niezbędne w każdym salonie

Jednorazowe akcesoria fryzjerskie

Ręczniki, czepki, rękawiczki, peleryny ochronne są nieocenione podczas każdej wizyty u fryzjera. Używa się podczas mycia włosów, koloryzacji oraz ich stylizacji. Dzięki jednorazowym akcesoriom podnosimy skutecznie komfort naszych klientów oraz ich świadomość związaną z dbaniem o najwyższą higienę i bezpieczeństwo. O ile czepki, rękawiczki, czy peleryny są raczej powszechnie uznawane za akcesoria jednorazowa, tak ręczniki mogłyby wydawać się zbędne. Nic bardziej mylnego.

Coraz większa ilość salonów fryzjerskich inwestuje w ręczniki jednorazowe z kilku względów. Po pierwsze są one wygodniejsze dla klienta w porównaniu z ich frotowymi odpowiednikami. Dodatkowo nie niszczą one łusek włosów oraz dobrze wchłaniają wodę. Warto również wspomnieć, że nie zajmują one dużo miejsca.

Nożyczki, grzebienie, szczotki –  jakie jeszcze narzędzia się przydadzą?

Oczywiste jest, że w salonie niezbędne będą nam dobrej jakości nożyczki fryzjerskie, które będą dobrze dopasowane do dłoni stylisty oraz zestaw grzebieni i szczotek. Jednak jakie jeszcze narzędzia i akcesoria nam się przydadzą? Karkówka fryzjerska, która dba o to, aby naszym klientom nie zalegały żadne resztki włosów za kołnierzem. Warto rozważyć karkówkę, która jest dodatkowo wyposażona w pojemnik na talk, który niesamowicie łagodzi ewentualne podrażnienia naszych klientów.

Kolejnym akcesorium są klipsy, które pozwalają nam podzielić włosy na kilka części, dzięki czemu ich stylizacja, czy strzyżenie jest dużo łatwiejsze i dokładniejsze. Nie można również zapomnieć o lusterkach fryzjerskich, które pozwalają na oglądanie efektów pracy stylisty przez klientów.

Akcesoria do koloryzacji włosów

Bez misek i pędzli ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek salon fryzjerski. Jednak warto zastanowić się co, oprócz tradycyjnych akcesoriów może nam się przydać podczas koloryzacji. Na rynku można znaleźć opaski magnetyczne, które zakłada się na nadgarstek, aby móc do niej przyczepić klipsy, które są tak niezbędne podczas koloryzacji. Inną pomocą może okazać się dyspenser na folię, który z jednej strony oszczędza nasz czas, a z drugiej dba o profesjonalizm wykonanych usług, ponieważ tnie równe kawałki, o które tak ciężko zwłaszcza przy koloryzacji włosów bardzo krótkich.

W każdym salonie fryzjerskim powinny znaleźć się akcesoria jednorazowe, które dbają o higienę i bezpieczeństwo klientów. Dodatkowo powinniśmy inwestować w akcesoria, które podwyższają komfort osób, które przyszły na wizytę. Nie zapominajmy również o tym, aby dzięki narzędziom fryzjerskim ułatwiać sobie również pracę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl