Otwarcie salonu fryzjerskiego – co należy wiedzieć 0
Otwarcie salonu fryzjerskiego – co należy wiedzieć

Salon fryzjerski – od czego zacząć?

Oczywiście na początku należy zarejestrować działalność gospodarczą, jednak można to zrobić w pełni zdalnie, co zdecydowanie usprawnia cały proces. Kolejnym krokiem jest znalezienie lokalu, który spełnia wszelkie wymogi sanepidu lub samodzielne stworzenie w nim przestrzeni zgodnej z przepisami. To są podstawy, jednak później należy zastanowić się nad odpowiednim wyposażeniem salonu. Mowa tu meblach, jak i profesjonalnym sprzęcie.

Sprzęt fryzjerski – co nam będzie potrzebne?

Niezbędnikami w każdym salonie są takie urządzenia jak: suszarka, prostownica, czy lokówka. Nie obędziemy się również bez profesjonalnych narzędzi fryzjerskich, czyli: nożyczek, maszynki do włosów, grzebieni, specjalistycznych szczotek z włóknami, które nie elektryzują włosów. Kolejnym aspektem jest inwestycja w większy sprzęt, taki jak, chociażby infrazon fryzjerski, czy suszarka hełmowa. Na początku wszystko może nam się wydawać potrzebne, jednak nie dajmy się zwariować – warto postawić na podstawowe sprzęty i narzędzia fryzjerskie, a z biegiem czasu inwestować w kolejne.

Meble do salonu fryzjerskiego

Jeżeli mowa o aranżacji salonu, to należy na ten aspekt szczególnie zwrócić uwagę. Otóż okazuje się, że ludzie mocno sugerują się pierwszym wrażeniem oraz tym, jak w danym salonie się czują. Jeżeli stworzymy intymną przestrzeń, w której będą mogli się odprężyć i doświadczyć pełnej opieki ze strony stylistów, to z pewnością wrócą, a dodatkowo polecą nasz salon swoim znajomym – to się nazywa marketing szeptany.

Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości meble do salonu o wyjątkowych walorach estetycznych. Przyjęło się, że świetnie prezentują się salony, w których przeważa styl nowoczesny, jednak te bardziej poważne – w stylu klasycznym, również się bronią swoją prostotą i elegancją. Wszystko więc zależy od naszych preferencji i inwencji twórczej.

Wymagania sanepidu

Wracając do kwestii sanepidu, należy zgłosić się do odpowiedniej placówki, znajdującej się w naszym województwie i uzyskać od niej pozwolenie na otwarcie salonu. Mamy na to 14 dni od momentu, w którym założyliśmy działalność. We wniosku musimy podać informacje opisujące stan naszego lokalu oraz warunków w nim panujących.

Lokal powinien mieć wydzielone strefy – poczekalnia, szatnia, przestrzeń na odpady, przestrzeń sanitarno-higieniczna, osobna strefa na umieszczenie witryn fryzjerskich z kosmetykami, osobna strefa myjni oraz koloryzacji włosów. Oczywiście wymogów jest więcej, jednak podajemy te najważniejsze. Gdy salon zostanie zaakceptowany przez władze sanepidu, możemy rozpocząć prowadzenie lokalu.

Otwarcie własnego salonu niejednemu z nas chodziło kiedyś po głowie, aby marzenia się ziściły, należy wszystko dokładnie zaplanować. Podstawą są wymogi sanepidu, jednak należy również pamiętać o zadbaniu o wyposażenie w profesjonalne sprzęty oraz meble fryzjerskie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl