Wyposażenie studia tatuażu - czego nie może zabraknąć? 0
Wyposażenie studia tatuażu - czego nie może zabraknąć?

Studio tatuażu

Zawód tatuatora wymaga odpowiednich narzędzi do wykonywania sprawnej pracy. To one są kluczem do satysfakcji klienta i artysty. Ciągły rozwój technologii i sposobów tatuowania wpłynął na zwiększenie liczby niezbędnych elementów wyposażenia. Warto pamiętać o komforcie klienta i normach bezpieczeństwa. Przestrzeń pracy tatuatora wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i zachowania sterylności.

Wyposażenie studia tatuażu

To narzędzia, akcesoria, meble i aranżacja wnętrza wpływają na efektywność pracy i wizerunek firmy. Wybierając wyposażenie, kieruj się jego użytecznością i praktycznością.

Meble do studia tatuażu

Jakość, estetyczny wygląd i funkcjonalność zapewnią Ci idealne warunki do pracy!

Fotel

Ich wybór na rynku jest jeszcze ograniczony. Zwróć uwagę, na to, żeby był wygodny i funkcjonalny. Kluczowe jest, żeby posiadał możliwość regulacji wysokości, kąta odchylenia podnóżków na boki, kąta nachylenia podłokietników i kąta podparcia pleców. Niezmiernie ważna jest jakość jego wykonania – dobór materiałów i precyzja wykończenia. Istotne są również: otwór na twarz, wyposażenie w kółka, możliwość obracania i blokady ustawień.

Stół do tatuażu

  • Elektroniczne podnoszenie – regulowane przy pomocy automatycznego pilota
  • Powierzchnia umożliwiająca wygodne ułożenie klienta w pozycji, w której tatuator będzie miał dostęp do każdej części ciała
  • Opcja składania
  • Powinien posiadać: regulowany zagłówek i podłokietniki, półkę na akcesoria

Pomocnik tatuatorski

Asystor może być wykorzystywany jako stoliczek i pomocnik. Powinien być stabilny i wygodny. Warto zwrócić uwagę, czy posiada:

  • Gumowe kółka z hamulcem
  • Organizer na przewody
  • Pojemne szuflady i półki
  • Możliwość przymocowania lampy lupy
  • Pojemnik na odpady
  • Uchwyt na folię i papier

Podpórka

Podłokietnik do tatuażu powinien mieć solidną i trwałą konstrukcję.

Autoklaw

Urządzenie do sterylizacji narzędzi jest niezbędne, jeśli mają one bezpośredni kontakt ze skórą klienta. Maszynka, ze względu na umieszczane w niej jednorazowe igły, musi być bezwzględnie wysterylizowana przed każdą sesją.

Narzędzia do tatuażu

Maszynka – pistolet do tatuażu

Narzędzie, bez którego wykonanie tatuażu byłoby niemożliwe. Profesjonalne pistolety obsługiwane są pedałem i stopą. Ilość uderzeń igieł na minutę zależy od rodzaju maszynki i doświadczenia tatuażysty.

Atramenty

Barwniki, które są umieszczane pod skórą. Tusze są wykonane z różnych rodzajów substancji chemicznych i naturalnych. Najważniejsze jest sprawdzenie, czy zostały dopuszczone do użytku.

Igły

Są jednorazowe i występują w wielu grubościach, pozwalających na wykonywanie tatuaży o różnych rozmiarach.

Akcesoria do tatuażu

Rękawiczki tatuatorskie

Powinny być jednorazowe, zmieniane przed każdym kolejnym kontaktem ze skórą klienta.

Folie

Umożliwiają owinięcie elementów siedziska, z którymi klient będzie miał kontakt.

Bandaże, maści, płyny

Oczyszczenie skóry płynem dezynfekującym przed przystąpieniem, oraz w trackie pracy jest wymogiem bezpieczeństwa. Po zakończeniu niezbędne jest przemycie miejsca tatuażu, posmarowanie go specjalistyczną maścią i owinięcie w folię, ochraniającą przed kurzem i zabrudzeniami.

Podczas aranżacji studia tatuażu pamiętaj, że meble powinny spełniać odpowiednie walory techniczne, jednocześnie nadając wnętrzu charakteru. Pamiętaj także o tym, jak ważne są kwestie bezpieczeństwa!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl